Uśmiech jest niezwykle istotny w kontaktach miedzy ludźmi. W wielu krajach człowiek ukazujący zaniedbane uzębienie pozbawiony jest wiarygodności i szansy na znalezienie dobrej pracy. Często dbamy o pozory (ogólny wygląd, ubiór) a zęby traktujemy jako strefę niewidoczną, mniej ważną. Należy pamiętać, że braki w uzębieniu nie tylko szpecą ale mogą również negatywnie wpłynąć na zęby które nam pozostały.

Oto najczęściej zadawane przez pacjentów pytania dotyczące protetyki:

Q: Co zrobić, aby zęby odzyskały naturalny wygląd?

Jeżeli mamy korony zębów zdeformowane, np. na skutek starcia lub kształt ich nam się nie podoba, możemy poprawić ich wygląd naklejając licówki porcelanowe. Licówka wcale nie musi być naklejana na częściowo oszlifowany ząb. Doskonałe są takie, które kleimy na nieoszlifowany ząb, niczym tipsy na paznokcie. Ale gdy korona zęba jest już częściowo uszkodzona przez próchnicę, lub ząb jest przebarwiony, niestety musimy go oszlifować i nałożyć na niego koronkę.

Q: Co zrobić, żeby korona wyglądała jak własny ząb?

Tradycyjne korony porcelanowe nie przepuszczają światła i po latach dają ciemne zabarwienie przy brzegu przydziąsłowym. Alternatywą jest korona pełnoceramiczna Lava. Korony Lava w swoim składzie mają same naturalne materiały i są tak podobne do prawdziwych zębów, że nie można ich odróżnić. Światło przenika przez nie jak przez prawdziwe zęby, a ich kolor nie zmienia się wraz z upływem czasu.

Q: Czy taka korona nie wywołuje alergii?

W odróżnieniu od tradycyjnych uzupełnień zawierających metal, pełnoceramiczne korony i mosty Lava, nie wywołują alergii. Dzięki precyzyjnej technologii cyfrowej w procesie wytwarzania takiej korony, jej dokładność przylegania nie powoduje podrażnień.

Q: Czy mogę bez problemu jeść lody i pić gorące napoje?

Uzupełnienia pełnoceramiczne Lava mają naturalną wrażliwość na temperaturę jak pozostałe zęby, doskonale chronią zęby przed działaniem niekorzystnych czynników.

Q: Czy korony pełnoceramiczne są trwałe?

Korony i mosty Lava są idealne zarówno do zębów przednich jak i bocznych. Nie musimy się martwić, że zostaną uszkodzone przy większym nacisku podczas jedzenia, gdyż badania wykazały, że materiał Lava jest trzykrotnie bardziej wytrzymały niż siły żucia występujące w jamie ustnej.

Q: Co to jest system Lava?

System Lava to zastosowanie tlenku cyrkonu o najwyższej czystości, czego efektem jest przezierność zbliżona do naturalnego zęba, co gwarantuje nam doskonałą estetykę korony. Lava jest systemem szeroko stosowanym na całym świecie, a wybór materiału jest wynikiem długotrwałych badań. Na dowód wysokiej jakości na każdą podbudowę Lava, pacjent otrzymuje certyfikat z 5-letnią gwarancją.