Białe lśniące zęby są marzeniem każdego z nas. Szybkie i bezpieczne wybielanie można uzyskać systemem Beyond. Metodą tą wybielimy sobie zęby w ciągu 30 minut. Zęby przebarwione u palaczy tytoniu, u osób pijących mocną kawę lub herbatę, oraz takie które mają przebarwienia tetracyklinowe, plamy fluorowe lub są zażółcone na skutek stosowania leków.

Oto najczęściej zadawane przez pacjentów pytania dotyczące wybielania:

Q: Jak bardzo wybielone będą zęby?

Rezultaty zależą od stopnia przebarwienia, najlepiej wybielają się zęby żółte, trudniej te o szarawym odcieniu. Tak samo zęby poplamione fluorem nie dadzą się całkowicie wybielić.

Q: Jak długo utrzyma się efekt wybielenia?

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, od sposobu odżywiania, jednak efekt utrzymuje się około 2 lat. Ja osobiście zalecam swoim pacjentom po dwóch tygodniach małą korektę wybielania, a po 2-3 miesiącach drugą, wówczas mają oni zagwarantowany piękny, biały uśmiech.

Q: Jak bezpieczny jest zabieg wybielania systemem Beyond?

Technologia zimnego światła, jaką daje ten system jest całkowicie bezpieczna, a środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza ani zębów, ani szkliwa. Poza tym chroni dziąsła gdyż lekarz stomatolog zakłada na nie specjalną ochronę - koferdam.

Q: Jak dbać o zęby po zabiegu?

Przez co najmniej trzy dni należy zachować białą dietę, nie wolno w tym czasie palić papierosów, pić mocnej herbaty, kawy, kolorowych napojów i pokarmów (np. buraczków). Dla podtrzymania efektu pacjent dostaje specjalną pastę do zębów - Pearl White.

Q: Czy warto kupować gotowe preparaty wybielające zęby dostępne w sklepach?

Profesjonalne wybielanie wykonywane pod pieką lekarza daje większą gwarancję efektu. Zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej, a co ważne również bezpiecznie. Każde wybielanie musi być poprzedzone właściwą diagnozą oraz profesjonalnym oczyszczeniem zębów.

Q: Czy wypełnienia, które mamy w zębach też będą wybielone?

Żaden materiał do wybielania nie działa na plomby, oraz korony i mosty, ale odrobinę wypełnienia mogą być rozjaśnione. Dlatego trzeba porozumieć się z lekarzem, który zaleci najlepsze rozwiązanie, które doprowadzi do poprawy estetyki Twojego uśmiechu.

Q: Co powoduje przebarwienia zębów?

Niestety w miarę jak przybywa nam lat, nasze zęby staja się coraz ciemniejsze. Proces ten często zależy od cech genetycznych, ale w dużej mierze jest zależny od zwyczajów związanych z higieną jamy ustnej. Również kawa, herbata, palenie papierosów, oraz żywność zawierająca kolorowe barwniki, też powodują, że nasze zęby z wiekiem stają się coraz ciemniejsze.

Q: Czy można profesjonalnie wybielać zęby w domu?

Oczywiście jeżeli nie zależy nam na natychmiastowym efekcie, można zęby wybielać w domu. Ja swoim pacjentom zalecam system „ Zaris White & Brite ”.

Q: Co to jest Zaris White & Brite?

Jest to nowoczesny system do wybielania zębów firmy 3M ESPE - producenta, który jest liderem w branży produktów stomatologicznych. Zaris White & Brite neutralizuje przebarwienia wydzielając tlen, który przenika do szkliwa i reaguje z substancjami odpowiedzialnymi za przebarwienia. Efekty wybielania zaczynają być widoczne już po kilku dniach.